Ranking kredytów hipotecznych – luty 2018

W dzisiejszym zestawieniu chciałbym przedstawić ranking kredytów hipotecznych w lutym 2018. Wciąż większość osób zarabia zbyt mało aby móc pozwolić sobie na sfinansowanie budowy domu z własnej kieszeni. Niektórzy decydują się odkładać i budować przed emeryturą, inni wolą zaciągnąć kredyt hipoteczny. W niniejszym zestawieniu przedstawię najlepsze oferty banków dotyczące kredytu hipotecznego na kwotę 300000 zł, przy wartości nieruchomości 350000 zł, na okres spłaty 25 lat.

Na pierwszym miejscu plasuje się Bank Pekao. W tej ofercie kwota raty wyniesie 1505 zł, przy prowizji wynoszącej 1,9% i marży w wysokości 1,8%. RRSO w tej ofercie jest na poziomie 3,8%. Pozostałe opłaty, jakie trzeba będzie uiścić to ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, czy też opłata za wycenę wartości nieruchomości. Zaletą oferty Pekao jest mechanizm bilansujący, funkcjonujący w ramach Eurokonta.
Na drugim miejscu znalazł się Bank BPS z kredytem mieszkaniowym Mój Dom. W tej ofercie kredytowej RRSO wynosi 3,96%, a rata 1536 zł. Dla uzyskania promocyjnej marży jest tu wymagana karta kredytowa. Może być obniżona o 0,1 pp.
Na trzecim miejscu w moim rankingu umieściłem BZ WBK kredyt mieszkaniowy, gdzie rata kredytu wynosi 1536 zł. Prowizja jest tu wyższa niż w przypadku choćby Banku BPS i wynosi 2,5%, przy 1,99% w ofercie z drugiego miejsca rankingu.

Czwarte miejsce prypadło w udziale Bankowi Pocztowemu. Tu także rata wyniesie 1536 zł. Jest jednak wyższa prowizja, wynosząca 3,5%, a także RRSO na poziomie 4,17%. W tej ofercie do chwili ustanowienia hipoteki bank stosuje podwyższoną o 1,2 pp marżę. Ostatnie, piąte miejsce w rankingu najlepszych kredytów hipotecznych na luty 2018 zajął BOŚ Bank. Tu rata kredytu wyniesie 1570 zł, a prowizja 2%. RRSO jest tu najwyższe, spośród prezentowanych ofert, na poziomie 4,33%.

Dodaj komentarz